Про гурток “СТОРІТЕЛІНГ у соціальній роботі”

14.03.2023 р. відбулося засідання наукового гуртка «Сторітелінг у соціальній роботі» під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри соціальних технологій ПЕТРЕНКО Тетяни Вячеславівни зі студентами  спеціальності 231 «Соціальна робота». Тема засідання: “Структура, конфлікт, синопсис історії”.
Сюжет – це динамічна сторона художньої форми, він передбачає рух, розвиток, зміну. В основі ж всякого руху, як відомо, лежить суперечність, що є двигуном розвитку. Є такий двигун і у сюжету – це конфлікт – художньо значуще протиріччя. Конфлікт – одна з тих категорій, які як би пронизують всю структуру художнього твору. Коли ми говорили про тематику, проблематики і ідейному світі, ми теж користувалися цим терміном. Справа в тому, що конфлікт у творі існує на різних рівнях. У переважній більшості випадків соціальний працівник не вигадує конфліктів, а черпає їх з первинної реальності – так конфлікт переходить з самого життя в область тематики, проблематики, пафосу. Це конфлікт на змістовному рівні (іноді для його позначення застосовують ще інший термін – «колізія»). Тому, визначення типу конфлікту в аналізі важливо бо в різних конфліктах будуються різні сюжети, від чого залежить подальший шлях аналізу.
Учасники активно приймали участь в дискусіях щодо ефективності податків реаліях сьогодення.