Термін роботи: 01.06.2018 – 30.06.2021 рр.

Науковий  керівник: ­ доктор педагогічних  наук, професор Котикова О.М.

Відповідальний  виконавець:  – кандидат психол. н. Шатило Ю. П.  .

Підставою для виконання кафедральної НДР «Формування психолого-педагогічної компетентності соціальних працівників в університетах України» є дослідження на теоретичному та емпіричному рівнях шляхів формування психолого-педагогічної компетентності соціальних працівників в сучасних умовах існування українського суспільства.

Метою дослідження за темою «Формування психолого-педагогічної компетентності у майбутніх соціальних працівників в університетах України» є обґрунтування моделі формування психолого-педагогічної компетентності майбутніх соціальних працівників та апробація її ефективності.

Завдання дослідження:

1. Дослідити соціально-політичні чинники та їх вплив на підготовку майбутніх соціальних працівників в університетах України.
  2. Проаналізувати стан підготовки майбутніх соціальних працівників, її форми та методи, які використовуються в університетах України відповідно до вимог компетентнісного навчання, визначити проблеми у підготовці майбутніх соціальних працівників.
  3. Обґрунтувати  поняття та структуру психолого-педагогічної компетентності майбутніх соціальних працівників, визначити критерії, показники та рівні сформованості окремих компонентів.
  4. Побудувати модель формування психолого-педагогічної компетентності майбутніх соціальних працівників.
  5. Апробувати модель формування психолого-педагогічної компетентності майбутніх соціальних працівників в умовах НАУ.
  6. Розробити методичні рекомендації щодо впровадження моделі формування психолого-педагогічної компетентності майбутніх соціальних працівників у практику їх підготовки.