12 березня 2024 року в Національному авіаційному університеті відбувся Семінар молодих учених, аспірантів, студентів «Тарас Шевченко: вчора, сьогодні, завтра», присвячений 210 річниці від дня народження видатного українця. Організувала захід кафедра української мови та культури факультету лінгвістики та соціальних комунікацій. Участь у семінарі взяли майже 40 молодих науковців з Національного авіаційного університету, серед них здобувачі вищої освіти І рівня (бакалавр) кафедри соціальних технологій, Рівненського державного гуманітарного університету, ДПТНЗ «Білоцерківський професійний ліцей», ВСП «Фаховий коледж інженерії, управління та землевпорядкування НАУ».
З вітальним словом до учасників семінару звернулися в.о. декана факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Наталія Мельник, заступник декана з наукової та міжнародної діяльності Анжеліка Кокарєва, відповідальна факультету по роботі зі студентами Леся Хоменко-Семенова, завідувач кафедри української мови та культури Світлана Литвинська.
Почесними гостями наукового заходу стали Раїса Тхорук, доцент кафедри української літератури Рівненського державного гуманітарного університету, яка виступила з доповіддю на тему: «Шевченко – наш, коли ми Шевченкові», та Ігор Редченко, здобувач освіти ДПТНЗ «Білоцерківський професійний ліцей», який підготував і презентував відеодекламацію уривка з поеми «Кавказ» (під керівництвом Тетяни Бауман, Ірини Сінкевич, Любові Ірочко, викладачів Державного професійно-технічного навчального закладу «Білоцерківський професійний ліцей»).
Модерували захід завідувач кафедри української мови та культури Світлана Литвинська і доцент кафедри Оксана Приходько.
Учасники семінару представили змістовні доповіді, у яких ґрунтовно проаналізували ключові аспекти життя і творчості Тараса Шевченка. Значне зацікавлення викликав у доповідачів біографічний аспект дослідження Шевченкової постаті. Бажання пізнати всебічно людину, яка має величезний вплив на українців усіх поколінь, засвідчили виступи на теми: «Релігійні погляди Тараса Шевченка», «Бог Шевченка як Дух Правди Христової», «Постать Тараса Шевченка в діалозі культур», «Психологічний аспект творчості Шевченка», «Національна ідентичність Тараса Шевченка в дизайнерському втіленні банкноти номіналом у 100 грн.», «Лічу в неволі дні та ночі…» (Тема неволі в поезії Т. Шевченка)», «Втілення постаті Тараса Шевченка в цифровому просторі за допомогою штучного інтелекту», «Подорож Україною Т.Г.Шевченка», «Гастрономічні вподобання Т.Г.Шевченка» та ін.
Щиро дякуємо всім, хто взяв участь у семінарі. Захід вкотре засвідчив, що Тарас Шевченко – це та постать, яка викликатиме увагу завжди. Шевченкові буде присвячено ще багато досліджень, зокрема і молодих науковців – студентів нашого університету, бо він той, хто «дав прихисток у слові цілій нації»