Науковий воркшоп “Психологія колективних травм” з Павлом ГОРНОСТАЄМ

14 травня 2024 року, на кафедрі соціальних технологій відбулася видатна подія, яка вразила своїм масштабом та глибиною обговорення – науковий воркшоп “Психологія колективних травм”, який провів доктор психологічних наук, професор, головний науковий співробітник лабораторії психології малих груп та міжгрупових відносин Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Павло ГОРНОСТАЙ. Ця зустріч зібрала під одним дахом вчених, студентів, а також всіх, хто відчуває гостру потребу у розумінні та розробці механізмів подолання колективних травм. Модерувала зустріч Ірина ПРОЖОГА, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри соціальних технологій.

Цей захід був незабутнім тому що акцентував увагу на найважливіші моменти в світі колективної травми:

*Колективна травма як проблема суспільних наук: Обговорення включало аналіз колективної травми через призму різних наукових дисциплін, підкреслюючи її складність та багатогранність.

*Колективні травми як феномени групової психіки в парадигмі політичної психології: Подано аналіз впливу політичних подій на психологію мас та ідентифікацію суспільних реакцій.

*Колективні травми в парадигмі історичної психології: Розгляд історичних подій, які залишили глибокий слід у колективній свідомості народів.

*Генезис колективних травм: Обговорення причин та механізмів виникнення колективних травм.

*Долання наслідків колективних травм: Розгляд стратегій та методів подолання наслідків колективних травм на індивідуальному та суспільному рівнях.

Професор Павло ГОРНОСТАЙ наголосив на актуальності теми колективної травми, особливо в контексті триваючої російсько-української війни, яка порушила життя мільйонів і стала причиною глибоких психологічних ран для українського народу. Він поділився своїми дослідженнями та методами, які можуть допомогти у розумінні та лікуванні цих складних явищ.

Захід пройшов у форматі активного діалогу, де учасники мали можливість задавати питання та висловлювати свої думки щодо обговорюваних тем. Велике зацікавлення та активна участь показали значущість та важливість піднятих питань, які безпосередньо впливають на сучасні суспільні процеси.

Науковий воркшоп став місцем обміну знаннями та досвідом, що сприяло кращому розумінню колективних травм і розробці ефективних стратегій для їх долання. Щирі слова подяки адресовані професору Павлу ГОРНОСТАЮ та всім учасникам за їх внесок у розвиток соціальних наук та підготовку наступних поколінь спеціалістів, готових вирішувати складні психологічні проблеми сучасності.