Про спонтанність та креативність в соціальній роботі

Першого квітня 1921 року, на сцені Венського театру відбулася несподівана вистава, яку організував молодий Якоб Морено. Він наважився виставити пустий стілець в центрі сцени і запропонував глядачам, яких було більше тисячі, стати Королем.

Це була перша вистава, яка не мала сценарію, але режисер постанови наполягав на спонтанності тих, хто побажає зайняти трон Короля. На жаль, вистава провалилася, але цей провал не зупинив молодого науковця. Так зародився новий метод, який лежить в основі тренінгового методу.

Отже, сто років тому, народилася психодрама – психотерапевтичний метод, в основі якого лежить спонтанність, креативність, інтерактивні дії учасників. Психодрама, завдяки якій з’явилися перші тренінгові групи, дуже важливі в соціальній роботі.

На кафедрі соціальних технологій, через сто років 01 квітня 2021 р., повторили цей експеримент, але, враховуючи карантин, це відбулося онлайн. Студенти групи СР-216 на дисципліні «Комунікаційний тренінг», під керівництвом доцента кафедри Ірини Прожоги, по черзі займали пустий стілець і ставали Королевою Соціальної роботи. Було дуже багато захопливих наказів, цікавих висновків, ідей щодо покращення світу та подолання епідемії. Не обійшлося, в такий день і без гумору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *